Nasem cijelom Forumu mocit ce te pristupiti nakon registracije i logovanja...Logujte se ako zelite vidjeti nas forum, pisati na njemu i citati...Registracije su besplatne...

Priključena na umjetno srce

#1 von Enis , 06.06.2007 11:59

Nakon liječenja u Zagrebu, sada je u Austriji, gdje čeka na transplantaciju

Četrnaestogodišnja Marija Soče iz Mostara nalazi se na liječenju u Insbruku u Austriji, gdje čeka transplantaciju srca. Nakon dvomjesečnog liječenja u Zagrebu, ova mlada Mostarka morala je biti prebačena u Austriju, gdje je trenutno priključena na tzv. berlinsko srce, odnosno umjetno srce, koje je održava u životu.
Novac potreban za transplantaciju roditelji oboljele Marije nemaju, zbog čega je pokrenuta humanitarna akcija.
- Trenutno je, zahvaljujući akciji, prikupljeno oko 100.000 maraka. Procjenjuje se, međutim, da će ukupni troškovi liječenja i transplantacije iznositi od 50.000 do 300.000 eura, što zavisi od toga koliko će Marija biti priključena na aparate i koliko će vremena biti potrebno da se pronađe srce koje će joj biti transplantirano - kazao nam je Željko Vukša, kum oboljele Marije, te dodao kako je ona prva na listi Evropske unije za dobivanje srca.
Roditelji se nalaze u bolnici s Marijom, pomažu joj i bodre je koliko mogu, a nadaju se da će ona, zahvaljujući pomoći dobrih ljudi, ponovo biti sretno dijete

Anela volimte srcem i dusom,a ne rijecima..
Zivote moj..Zauvijek Tvoj Enis..

Enis  
Enis
Vlasnik&Super Admin...
Upisi:1.015
Registrovan na 06.05.2007

RE: Priključena na umjetno srce

#2 von Anella , 06.06.2007 12:07

E boze moj da joj bude sa srecom

Anella

Nakon rođenja desetog djeteta porodice iz P
Nakon 40 sati na nogama i sam morao na operaciju